REKLAMA
Berlin Wybrana wiadomość
21-05-2007
Anomalie klimatyczne – to już fakt

Maj był dla Berlina wyjątkowo ciężki. Fale upałów, gwałtownych burz i ulew były przyczyną wielu zakłóceń w funkcjonowaniu metropolii.

Trwające przez klika dni burze i gradobicia były powodem uszkodzeń linii elektrycznych, telefonicznych. W podberlińksiej miejscowości został porażony piorunem 17 latek, a w dzielnicy Charlottenburg 35 letni mężczyzna. Uderzenie pioruna było również powodem zamknięcia części dworca centralnego oraz wielu opóźnień miejskiej komunikacji.

Berlińskie lotniska były praktycznie sparaliżowane. W ciągu 3 dni straż pożarna wyjeżdżała aż 120 razy do pilnych wezwań. Przywalone przez drzewa ulice były powodem wielu korków, a zalane piwnice i zerwane dachy przyczyną wysokich strat materialnych. Pracownicy berlińskiego Naturkundemuseum na Invalidenstr. musieli zabezpieczać eksponaty po tym jak do sali wystawowej zaczęła wdzierać się woda.

Mieszkańcy są przerażeni ogromem i skalą tych klimatycznych anomalii, najstarsi mówią nawet że w życiu nie przeżyli tak okropnych pogodowych zakłóceń. Meteorolodzy przyznają otwarcie że to co się dzieje to efekty globalnych przemian klimatu na ziemi. Średnio co 10 tys. lat następuje na naszej planecie przemiana i trzeba przyznać że nie wróży to dobrze naszej cywilizacji.

W maju na berlińskie ulice spadła rekordowa ilość wody 146 litrów na metr kwadratowy. Tym samym został pobity rekord z 1908 roku, kiedy to w spadło 138 litrów na metr kwadratowy. Raporty synoptyków na najbliższe dni również nie są optymistyczne, po krótkotrwałym ochłodzeniu mają nadejść męczące upały, których finałem mogą być również gwałtowne burze.

Kalendarium większych wydarzeń
Międzynarodowe Targi Grüne Woche od 20 do 29 stycznia 2017
Berlin Fashion Week (styczeń) od 17 do 19 stycznia 2017
Sylwester miejski od 30 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017
Zeughausmesse - Targi Sztuk Dekoratywnych i Designu od 8 do 11 grudnia
REKLAMA
REKLAMA
Berlin blog posts
Święto Muzyki
Już jutro - 21 czerwca w całym Berlinie rozbrzmiewać będą różne dźwięki. Paryż zaczął tę (...)
[20-06-2016]  więcej
Majówka rowerowa
Majówka trwa. Berlin to idealne miejsce na rowerowe wypady, gdyż w niemieckiej stolicy to (...)
[1-05-2016]  więcej
Letnie wyprzedaże
Letnia wyprzedaż w Berlinie trwa! Oficjalnie rozpoczęła się 27 lipca. Ma potrwać około dwa (...)
[31-07-2015]  więcej
Open Air Gallery
Już za dwa dni tj. 7 czerwca stylowy most - Oberbaum (Oberbaumbrücke) łączący Kreuzberg z (...)
[5-06-2015]  więcej
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2016 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier