REKLAMA
Berlin Wybrana wiadomość
26-03-2012
Art4berlin – sztuka nie musi być droga

Człowiek jest stworzeniem duchowym, jego potrzeba egzystencji wśród rzeczy pięknych i wartościowych jest bardzo silna. Poczucie estetyki drzemie w każdym człowieku, wielu tylko o tym nie wie. Polski rynek sztuki zniszczony jest przez lata socjalizmu i niszczony jest dalej. W społeczeństwie i wśród wielu artystów wykształciła się postawa roszczeniowa. Niska majętność społeczeństwa dolewa tylko oliwy do ognia, powodując sytuacje, w której ze sztuki nie da się żyć. Są jednak miejsca, w których sytuacja jest inna.

W wielu Państwach na zachodzie Europy oraz w Ameryce nikogo nie dziwi to że początkujący artysta, musi sam zainwestować w swoją promocję, nazwisko i pozycję. Jest sporo prywatnych galerii, które promują twórcę poprzez wystawy i publikacje pobierając od niego opłatę. Jest oczywiste, że najlepsi wypływają i sytuacja się odwraca, teraz to artyście trzeba płacić za możliwość wystawienia prac.

Oprócz organizacji wernisaży i wystaw galeria zarabia na sprzedaży obrazów, dając możliwość egzystencji wielu artystom. Wszyscy są zadowoleni. Są oczywiście galerie o różnej tematyce – malarstwo figuratywne, abstrakcyjne, rzeźba, fotografia. Jest wiele miejsc, w których mamy sztukę drogą, „z górnej półki” reprezentowaną przez dzieła artystów znanych lub „outlety” oferujące obrazy artystów młodych, które są na kieszeń każdego przeciętnego obywatela. Również w takich „outletach” kierownictwo stanowią ludzie wykształceni w zakresie sztuk plastycznych dokonujący odpowiedniego doboru asortymentu.

Przykładem takiego miejsca jest niewątpliwie galeria art4berlin mieszcząca się na Oranienburger Straße 8, oraz Wundtstraße 13 w Berlinie. Można tu nabyć obrazy średnio i wielko formatowe w technikach olejnych i akrylowych. Galeria oferuje współpracę z berlińskimi artystami dając im jednocześnie możliwość egzystencji lub choćby „dorobienia”. Wybór jest naprawdę spory, są obrazy słabe, czasami nawet kiczowate ale wśród nich odnaleźć można prawdziwe „perełki”. Klientami „art4berlin” są zwykłe osoby szukające obrazu do domu ale także przedsiębiorcy, architekci, wnętrzarze. Pracami z galerii zdobione są ściany wielu sal konferencyjnych, firm, urzędów i mieszkań prywatnych. Przedsięwzięcie to jest dowodem jak wspaniale może funkcjonować rynek sztuki, ku uciesze artystów i zwykłych odbiorców, dając radość i satysfakcję jednym i drugim.

Kalendarium większych wydarzeń
Międzynarodowe Targi Grüne Woche od 20 do 29 stycznia 2017
Berlin Fashion Week (styczeń) od 17 do 19 stycznia 2017
Sylwester miejski od 30 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017
Zeughausmesse - Targi Sztuk Dekoratywnych i Designu od 8 do 11 grudnia
REKLAMA
REKLAMA
Berlin blog posts
Święto Muzyki
Już jutro - 21 czerwca w całym Berlinie rozbrzmiewać będą różne dźwięki. Paryż zaczął tę (...)
[20-06-2016]  więcej
Majówka rowerowa
Majówka trwa. Berlin to idealne miejsce na rowerowe wypady, gdyż w niemieckiej stolicy to (...)
[1-05-2016]  więcej
Letnie wyprzedaże
Letnia wyprzedaż w Berlinie trwa! Oficjalnie rozpoczęła się 27 lipca. Ma potrwać około dwa (...)
[31-07-2015]  więcej
Open Air Gallery
Już za dwa dni tj. 7 czerwca stylowy most - Oberbaum (Oberbaumbrücke) łączący Kreuzberg z (...)
[5-06-2015]  więcej
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2016 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier