REKLAMA
Berlin Wybrana wiadomość
19-04-2010
Berlin w pikselach

Niemiecka grupa Eboy czyli Steffen Sauerteig, Svend Smital i Kai Vermehr nazywani się „ojcami chrzestni pikseli” gdyż z pojedynczych punktów – potrafią stworzyć bajeczne miejskie portrety. Panowie są uznanymi na świecie mistrzami piksel artu czyli tworzenia grafiki komputerowej z pojedynczych pikseli, z wykorzystaniem małej gamy kolorów.

Grupa działa od 1997 r., a swoją karierę zaczynała poprzez rozprowadzanie swoich prac wśród znajomych z prośbą, że jeśli się wam podoba, to skopiujcie to i dajcie kolejną dyskietkę waszym przyjaciołom. Tak stawali się coraz bardziej znani i do dziś bezpośrednia praca z pikselami sprawia im wielką przyjemność i satysfakcję

Graficy na co dzień mieszkający w Berlinie, znani są przede wszystkim, ze swoich miejskich portretów. Aby „przerysować” jakieś miasto, najpierw poszukują jego cech typowych, żeby lokalizacja była dla oglądającego w ogóle rozpoznawalna. Następnie dorysowują dużo elementów własnych, często bardzo dowcipnych. Praca nad taką pikselową reprodukcją trwa około dwóch miesięcy.

Artyści pracują głównie w Photoshopie, który jest dla nich elektronicznym pisakiem. Budują z pikseli domy, drzewa, ludzi i zapisują w bazie danych. Dzięki temu powstaje biblioteczka Eboya, która jest później wykorzystywana do tworzenia bardziej skomplikowanych ilustracji, wynikających z zagęszczenia pojedynczych elementów składowych. Rysownicy pracują na warstwach (layers), co pozwala na późniejsze zmiany różnych szczegółów w ich pikselowych grafikach.

Najciekawsze w pracy tych grafików jest to, że ich biura mieszczą się w trzech różnych dzielnicach Berlina. Tworzą na odległość, bo gdy byli razem to tylko gadali, a nie pracowali. Poza tym, panowie nie widzą sensu, w przemieszczaniu się z jednego końca miasta na drugi, tylko po to, aby siedzieć przy komputerze...

Najciekawsze prace grafików, można obejrzeć, a nawet zakupić na ich stronie - www.eboy.com.

Kalendarium większych wydarzeń
Międzynarodowe Targi Grüne Woche od 20 do 29 stycznia 2017
Berlin Fashion Week (styczeń) od 17 do 19 stycznia 2017
Sylwester miejski od 30 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017
REKLAMA
REKLAMA
Berlin blog posts
Święto Muzyki
Już jutro - 21 czerwca w całym Berlinie rozbrzmiewać będą różne dźwięki. Paryż zaczął tę (...)
[20-06-2016]  więcej
Majówka rowerowa
Majówka trwa. Berlin to idealne miejsce na rowerowe wypady, gdyż w niemieckiej stolicy to (...)
[1-05-2016]  więcej
Letnie wyprzedaże
Letnia wyprzedaż w Berlinie trwa! Oficjalnie rozpoczęła się 27 lipca. Ma potrwać około dwa (...)
[31-07-2015]  więcej
Open Air Gallery
Już za dwa dni tj. 7 czerwca stylowy most - Oberbaum (Oberbaumbrücke) łączący Kreuzberg z (...)
[5-06-2015]  więcej
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2016 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier