Noclegi
REKLAMA

Berlin dysponuje bardzo dużą liczbą miejsc noclegowych. Każdy może znaleźć dla siebie jakiś kąt, niezależnie od zasobności portfela. W Berlinie znajdziemy bardzo wygodne i tak samo drogie hotele w samym centrum miasta, fikuśne hoteliki dla bardziej wymagających, ale również mniejsze i skromniejsze pensjonaty skierowane do osób niekoniecznie bardzo zamożnych.

Podróżując w dużych grupach należy trochę wcześniej zarezerwować miejsce noclegu. Turyści indywidualni, rodziny, czy małe grupki przyjaciół mają większy wybór zakwaterowania. Oprócz niedrogich pensjonatów mogą zamieszkać w kwaterach prywatnych, wynajmowanych przez specjalne biura albo wybrać kempingi na obrzeżach miasta.

W Niemczech podatki wliczone są w cenę pokoju. Należy się jednak liczyć z koniecznością dawania napiwków za drobne usługi takie jak np. wniesienie bagażu czy rezerwacje biletów np. na koncert.

Warto jest także sprawdzić zawczasu ceny przyhotelowych parkingów (mogą być nieadekwatnie drogie), ceny internetu w hotelach (w większości hoteli jest sieć Lan lub WiFi, ale korzystanie z niej jest czasami płatne) a także ceny innych drobnych usług, które mogą wydawać się, że powinny być bezpłatne a w rzeczywistości takie nie są (np. oglądanie TV kablowej)

REKLAMA
Kalendarium większych wydarzeń
REKLAMA
Berlin Noclegi
Berlin blog posts
Zimowa wyprzedaż 2017
Wyprzedaże zimowe - Winterschlussverkauf (WSV) powoli się zaczynają. Jak podaje serwis (...)
[6-01-2017]  więcej
Sylwester w Berlinie
Już za parę godzin w Berlinie odbędzie się świetna sylwestrowa zabawa. W ubiegłym roku przy (...)
[31-12-2016]  więcej
Kiermasze świąteczne
Już za parę dni będzie można poczuć specyficzny klimat świąteczny na ulicach Berlina. Adwent to (...)
[22-11-2016]  więcej
Święto Muzyki
Już jutro - 21 czerwca w całym Berlinie rozbrzmiewać będą różne dźwięki. Paryż zaczął tę (...)
[20-06-2016]  więcej
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2017 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier