REKLAMA
Berlin Wybrana wiadomość
21-06-2002
Oblicza Bramy Brandenburskiej

W ciągu dwuletniej konserwacji Bramy Brandenburskiej, mieszkańcy Berlina zdążyli się już przyzwyczaić do niecodziennych zmian oblicza tego charakterystycznego dla miasta miejsca. Otóż począwszy od listopada 2000 roku co miesiąc brama zmienia się szokując wszystkich swoją co róż to nową formą, powykręcane, połamane kolumny lub kolumny w kształcie serca - na dzień zakochanych, na święta Bożego Narodzenia kolumny przerobione w gigantyczne świece, innym razem brama, która rozpływa się niczym żelowa substancja. Podczas pobytu G. Busha brama za którą wyrósł nagle... Biały Dom? Co niektórych niedowidzących wizerunki te mogłyby przyprawić w ogromne zadziwienie.

Lecz uspokajając szanownych czytelników powiem iż te surrealistyczne obrazki oraz cała sprawa wyniknęła za sprawą kampanii reklamowej niemieckiego Telekomu. Konserwacja bramy i przykrycie jej specjalną ochronną powłoką pod, którą majsterkują konserwatorzy, była dla kilku pomysłowych ludzi wyzwaniem do stworzenia nietuzinkowej, niebanalnej reklamy wprowadzającej ponadto w krajobraz niesamowite urozmaicenie, maskując przy tym niekoniecznie ładny widok remontowanego obiektu.

Nadrukowane na tą ogromną płachtę realistyczne fotografie - fotomontaże zrobiły "na szaro" nie jednego spacerowicza oraz wzbudziły uznanie wielu speców od reklam. Nic dziwnego iż niedawno niemiecki Telekom został uhonorowany nagrodą za najbardziej pomysłowe wykorzystanie powierzchni reklamowej. Niezależne Jury Niemieckiego Festiwalu Plakatu, odbywającego się co roku we Frankfurcie nad Menem oceniło tą realizację jako dzieło najbardziej pomysłowe i kreatywne wnoszące dodatkowo olbrzymie walory w nowoczesnym przekazie wizualnym. Gratulacje dla specjalistów od grafiki reklamowej z Telekomu.

Może pomysł ten stanie się w przyszłości inspiracją również dla polskich projektantów i twórców, przydało by się bowiem w Polsce pozasłaniać kilka budynków, np. sejm, wizerunkiem cyrku...

Kalendarium większych wydarzeń
Międzynarodowe Targi Grüne Woche od 20 do 29 stycznia 2017
Berlin Fashion Week (styczeń) od 17 do 19 stycznia 2017
Sylwester miejski od 30 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017
Zeughausmesse - Targi Sztuk Dekoratywnych i Designu od 8 do 11 grudnia
REKLAMA
REKLAMA
Berlin blog posts
Święto Muzyki
Już jutro - 21 czerwca w całym Berlinie rozbrzmiewać będą różne dźwięki. Paryż zaczął tę (...)
[20-06-2016]  więcej
Majówka rowerowa
Majówka trwa. Berlin to idealne miejsce na rowerowe wypady, gdyż w niemieckiej stolicy to (...)
[1-05-2016]  więcej
Letnie wyprzedaże
Letnia wyprzedaż w Berlinie trwa! Oficjalnie rozpoczęła się 27 lipca. Ma potrwać około dwa (...)
[31-07-2015]  więcej
Open Air Gallery
Już za dwa dni tj. 7 czerwca stylowy most - Oberbaum (Oberbaumbrücke) łączący Kreuzberg z (...)
[5-06-2015]  więcej
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2016 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier