Samolotem
REKLAMA
Jesteś w » Jak podróżować » Jak dotrzeć » Samolotem
Lotnisko Berlin Schönefeld SXF

Am Seegraben, 12529 Schönefeld

Położone jest na południowo-wschodnich krańcach miasta, około 20 kilometrów od centrum Berlina (Czerwonego Ratusza). Dziś najczęściej wykorzystywane jest przez firmy czarterujące samoloty.

Z lotniska jest dosyć łatwo dojechać do centrum komunikacją miejską:

Pociąg:
Pociągi regionalne RE7 i RB14 (do dworca Zoo, Hauptbahnhof, Friedrichstrasse, Alexanderplatz, Ostbahnhof) odchodząc co 30 minut z lotniskowego dworca. Przejzad do centrum trwa ok. 20 minut

S-Bahn:
- Linia nr S9 kursuje do 20 min z dworca kolejowego lotniska, do centrum Berlina w kierunku stacji Pankow (północ miasta).
- Linia 45 podobnie jeździ co 20 min, ale w kierunku dworca Westend przez Südkreuz (południe miasta).

Autobus:
Z terminalu A można dojechać do stacji metra Rudow (linia U7) autobusem ekspresowym nr X7 lub nr 171. Inne linie autobusowe kursujące z lotniska to: 162, 163, 734, 736, N60, N71.

Taksówka:
Jeżeli ktoś preferuje ten sposób skomunikowania się z centrum miasta (okolice (Alexanderplatz czy dworca Zoo), to ceny wahają się w okolicach 35-40 euro, w zależności od miejsca docelowego.

ZOBACZ TAKŻE
Lotnisko Berlin Tegel TXL

Flughafen Tegel, 13405 Berlin (Reinickendorf)

Lotnisko Tegel położone jest na północnym zachodzie miasta, w dzielnicy Reinickendorf przy autostradzie A 111. Oddalone jest 8 km. od centrum Berlina.

Z lotniska jest dosyć łatwo dojechać do centrum komunikacją miejską:

Autobus:
Ponieważ do lotniska nie dojeżdża kolejka S-Bahn, lotnisko oferuje szybkie połączenia swoimi autobusami ekspresowymi TXL, które kursują co 5-10 minut z lotniska na Alexanderplatz. Przejazd trwa ok. 30-40 min.

Linia X9 kursuje natomiast z lotniska do zachodniej części miasta (dworzec Zoo, Kurfürstendamm) również co 5-10 minut. Przejazd trwa ok. 25-35 min. Tym samym autobusem można również dotrzeć do stacji metra (U-Bahn) przy Jakob-Kaiser-Platz i tam wsiądź do linii U6 jadącej w kierunku ratusza w Spandau lub, stacji Rudow (na południu miasta nieopodal lotniska Berlin Schönefeld). Inne linie autobusowe to: 109, 128

Taksówka:
Taksówką dojedziemy w okolice Alexanderplatz za około 20 euro, a w okolice dworca Zoo za ok. 25 euro.

ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA
REKLAMA
Berlin inne Jak dotrzeć
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2019 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier