Weihnachtsmarkt - świąteczne kiermasze
REKLAMA
Jesteś w » Jak odkrywać Berlin » Co warto zobaczyć? » Kalendarz wydarzeń » Grudzień » Weihnachtsmarkt - świąteczne kiermasze

Specyficzny klimat świąteczny można odczuć na ulicach Berlina już od końca listopada. Adwent to dla Niemców specyficzny czas, czas przygotowań, kolęd, zakupów.

Rozświetlone niezliczoną ilością światełek ulice przypominają o nadchodzących świętach. W dzielnicach, na deptakach odbywają się niezwykle popularne kiermasze świąteczne, na których nie brakuje różnych rarytasów dla dzieci i dla dorosłych. Można tu skosztować np. pieczonych kasztanów, nadziewanych kartofli, naleśników no i oczywiście na rozgrzewkę grzanego wina.

Jeden z większych jarmarków odbywa się na malowniczym deptaku dzielnicy Spandau. Spacerując czuć zachęcającą woń smakołyków przeplataną z zapachem świerków, ustawionych przed witrynami sklepów, słychać gwar ludzi i delikatne dźwięki kolęd wydobywające się z instrumentów, na których grają młodzi ludzie a nierzadko dzieci. Gdzieniegdzie spotkać można kataryniarzy, którzy z zapałem kręcą wajchą katarynki. Nie może wiedzieć ten, kto nie był nigdy na „Weihnachtsmarkt” w Berlinie jak jest tam świątecznie i przytulnie.

REKLAMA
REKLAMA
Berlin inne Grudzień
REKLAMA
 Skonsultuj:  Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

© 2018 Berlin-vel.pl | design by Ars Atelier